Širvintų r. PSPC | Psichikos sveikata tokia pati svarbi kaip ir fizinė
Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centras
sirvintupspc, sirvintu pirmines sveikatos prieziuros centras, sveikatos prieziuros centras
19804
post-template-default,single,single-post,postid-19804,single-format-standard,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_script,accessibility-location-right,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Psichikos sveikata tokia pati svarbi kaip ir fizinė

 

Žmogaus gerovė yra neatsiejama tiek nuo jo fizinės, tiek nuo psichikos sveikatos. Klausimų, kodėl reikia pasirūpinti savo fizine sveikata, dažniausiai net nekyla. Kiek painesnė situacija su psichikos sveikata. Nors mūsų aplinka jau pamažu drąsėja ir pas psichiatrus bei psichologus žmonės kreipiasi dažniau, šie specialistai vis dar apipinti mitais ir prietarais, kas dalį žmonių stabdo nuo pagalbos ieškojimo. O kartais tiesiog nežinome, kur galima kreiptis ir kokios pagalbos tikėtis.

Be abejonės, nelengvų momentų pasitaiko kiekvieno mūsų gyvenime. Ir tikrai gana dažnai kilusius sunkumus ar nemalonius jausmus pavyksta įveikti savo jėgomis. Tiesą sakant, daugelis mūsų jaučiamų emocijų, tokių kaip liūdesys, nerimas, baimė, pyktis dažniausiai mums yra naudingos, nes padeda imtis pokyčių, kurių mums reikia, kad esama situacija pasikeistų. Vis dėlto kartais vienos ar kitos emocijos tampa tokios stiprios ir intensyvios, kad ima trukdyti gyventi mūsų įprastą gyvenimą. Jeigu su jomis savarankiškai ar su artimųjų pagalba nepavyksta „susidraugauti“, tai signalas, jog gali būti reikalinga specialistų pagalba.

Lygiai taip pat, kaip eitumėte gydytis gripo pas šeimos gydytoją, svarbu ateiti pasitarti su psichiatru ar psichologu, jeigu jus kamuoja nemiga, liūdna, prislėgta nuotaika, lydima energijos stokos ir pasitenkinimo maloniomis veiklomis sumažėjimu, taip pat nerimas, įkyrios mintys, baimės. Šie specialistai taip pat gali padėti įveikti įvairias krizines situacijas.  

Gydytojas psichiatras esant būtinybei gali paskirti medikamentinį gydymą, kuris padės sumažinti nemalonius simptomus. Jums taip pat gali būti pasiūlyta lankytis psichologinėse konsultacijose, kurių metu galėsite giliau pažvelgti į savo jausmus, elgesį, santykius su jums svarbiais žmonėmis, geriau pažinti save. Dažnai medikamentinis gydymas ir psichologinės konsultacijos derinamos tarpusavyje. Tokiu būdu teigiami pokyčiai yra pasiekiami greičiau ir išlieka ilgiau.

Psichikos sveikatos centras įsikūręs Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centre. Prisiregistravusiems šioje įstaigoje psichiatro ir psichologo paslaugos teikiamos nemokamai. Norintiems pasikonsultuoti su specialistais siūlome registruotis iš anksto, kad jie galėtų jums skirti pakankamai laiko ir dėmesio.

Psichikos sveikatos centro registratūra dirba kasdien nuo 7:30 iki 15:00 val., tel. nr.  8 382 30250. Gydytoja psichiatrė Vilma Lučiūnienė pirmadieniais ir antradieniais dirba nuo 8:00 iki 14:00 val., trečiadieniais ir ketvirtadieniais – nuo 8:00 iki 15:00 val., penktadieniais nuo 10:00 iki 15:00 val. Medicinos psichologė Diana Jarmalavičienė dirba I – IV nuo 8:00 iki 14:00 val., tel. nr. 8 382 30256, e. paštas psichologe.diana @ sirvintupspc.lt.

Rūpinkitės savo psichikos sveikata. Ji tokia pati svarbi kaip ir fizinė.

 

2019-11-27Keisti teksto dydį
Kontrastas