Širvintų r. PSPC | Apie žiedadulkes
Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centras
sirvintupspc, sirvintu pirmines sveikatos prieziuros centras, sveikatos prieziuros centras
19558
post-template-default,single,single-post,postid-19558,single-format-standard,unknown,wp-accessibility-helper,accessibility-contrast_mode_on,wah_fstype_script,accessibility-location-right,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Apie žiedadulkes

 

Pastaruoju metu alergija pažeidžia vis daugiau žmonių ir blogina jų gyvenimo kokybę, todėl e. sveikatos įrankiai yra svarbūs savarankiškai asmens sveikatos stebėsenai. Europos alergijos federacijos ir kvėpavimo takų ligų pacientų asociacijos duomenimis, 80 mln. (24,4 %) Europoje gyvenančių suaugusiųjų yra alergiški, o vaikų populiacijoje alergijos paplitimas yra 30— 40 % ir didėja. Higienos institutas informuoja, kad Lietuvoje 2016 m. beveik 78 % sergančiųjų alerginiu rinitu buvo asmenys iki 19 metų amžiaus.

Šiaulių universiteto aerobiologai, įgyvendindami Copernicus atmosferos monitoringo tarnybos (angl. Copernicus atmosphere monitoring service, CAMS) užsakymą, yra sukūrę žiedadulkių alergijos pažeistiems asmenims inovatyvius elektroninius įrankius. PASYFO personalinė alergijos simptomų prognozės sistema (angl. Personal allergy symptoms forecast system), kuri prieinama tinklalapyje http://pasyfo.lt bei mobiliojoje programėlėje.

Tinklalapyje http://pasyfo.lt yra skelbiama žiedadulkių sukeliamos alergijos simptomu prognozė Lietuvos teritorijai ir kitoms Europos šalims. Taip pat pateikiama alergeninių žiedadulkių krūvio prognozė, augalų aprašymai informuoja apie alergizuojančias žiedadulkes.

PASYFO mobilioji programėlė yra vertinga asmenims, norintiems gauti personalizuotą informaciją apie žiedadulkių poveikį sveikatai. Vartotojui sukurta galimybė stebėti savijautos pokyčių sąsajas dėl oro alergenų. Naudodamasis PASYFO informacija ir planuodamas veiklą, asmuo be medikamentų gali pagerinti sveikatos būklę. Programėlę galima parsisiųsti ir įsidiegti tiek „Android”, tiek „iOS” aplinkas naudojančiuose įrenginiuose.

PASYFO produktai sukurti bendradarbiaujant su Vienos medicinos universiteto, Suomijos meteorologijos instituto ir Latvijos universiteto mokslininkais. Išsamesnę informaciją suteikia prof. dr. Ingrida Šaulienė el. paštu ingrida.sauliene@su.lt.

 

2019-04-05Keisti teksto dydį
Kontrastas