Širvintų r. PSPC | Slauga paciento namuose
Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centras
sirvintupspc, sirvintu pirmines sveikatos prieziuros centras, sveikatos prieziuros centras
19450
post-template-default,single,single-post,postid-19450,single-format-standard,unknown,wp-accessibility-helper,wah_fstype_script,accessibility-location-right,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Slauga paciento namuose

 

Nuo šiol daugiau slaugos paslaugų galės gauti namuose besigydantys sunkios būklės pacientai. Įsigaliojus naujai tvarkai per metus šiems ligoniams namuose galės būti suteikta ne 24, kaip buvo iki šiol, o dvigubai daugiau – iš viso net iki 52 slaugos paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

VšĮ Širvintų r. PSPC turi licenciją šiai veiklai ir yra sudariusi sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa teikti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas slaugos paslaugas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams.

Slaugos paslaugos paciento namuose gali būti teikiamos pacientams, kuriems nustatyti specialieji nuolatinės slaugos, nuolatinės (priežiūros) pagalbos poreikiai su dideliais specialiaisiais poreikiais, o taip pat ir pacientams, kuriems atlikta tracheostoma ar gastrostoma bei būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų. Be to, slaugos paslaugas po gydymo ligoninėje namuose gali gauti žmonės, kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi nuo kitų pagalbos (jiems dėl somatinių ligų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai Bartelio indeksas yra nuo 20 iki 61 balo).

Slaugytojai pacientų namuose atlieka nemažai įvairių slaugos procedūrų, t. y. suleidžia vaistus, prijungia ir prižiūri lašinės sistemą, paima kraują ar šlapimą laboratoriniams tyrimams, padaro elektrokardiogramą, užtikrina žaizdų bei pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų (stomų) priežiūrą, enterinį maitinimą ir kt.

Ar pacientui reikia tokių paslaugų, nustato jį gydantis gydytojas. Pacientas ar jo artimieji dėl slaugos paslaugų namuose turėtų kreiptis į šeimos medicinos paslaugas arba pirmines psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį gydytoją. Gydytojas siuntime nurodys, kokių ambulatorinių slaugos paslaugų namuose reikia pacientui. Ši informacija perduodama slaugos paslaugų namuose teikimą organizuojančiai slaugytojai – koordinatorei, kuri įtraukia gydytojo paskirtas procedūras į slaugos namuose paslaugų planą. Tuomet slaugytojos susisiekia su pacientu ar jo artimaisiais ir suderina slaugos paslaugų teikimo namuose laiką.

 

2018-12-13Keisti teksto dydį