Širvintų r. PSPC | Savižudybių prevencijos memorandumas
Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centras
sirvintupspc, sirvintu pirmines sveikatos prieziuros centras, sveikatos prieziuros centras
18494
post-template-default,single,single-post,postid-18494,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Savižudybių prevencijos memorandumas

Rugsėjo 27 d. ŠirvinMemorandumastų kultūros centre rajone veikiančių sveikatos priežiūros, socialinės apsaugos, švietimo, policijos, priešgaisrinės apsaugos, žiniasklaidos, kitų sričių įstaigų, parapijos atstovai vieningai pasirašė Širvintų rajono savivaldybės inicijuotą Savižudybių prevencijos memorandumą.

Šiuo Memorandumu siekiama sujungti Širvintų rajone veikiančių organizacijų ir specialistų pastangas tam, kad būtų užtikrinta nuosekli ir efektyvi pagalba žmonėms, kurie galvoja arba ketina nusižudyti, mėgino nusižudyti, patyrė artimojo savižudybę.

Memorandumu įsipareigojama siekti, kad savižudybių rodiklis Širvintų rajone neviršytų Lietuvos vidurkio ir toliau tendencingai mažėtų.

Nors Širvintų rajone savižudybių statistika lyginant su šalies vidurkiu nėra gąsdinanti – apie tai kalbėjo į memorandumo renginį atvykęs Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vadovas Marius Strička, tačiau Širvintų rajono savivaldybės siekis suvienyti pastangas mažinant šiuos rodiklius yra gražus pavyzdys.

„Turime saugoti ir kovoti už kiekvieną gyvybę. Tai dokumentas, kuris turi tapti susikalbėjimo ir bendro darbo pagrindu,“ – sakė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, sveikindama susirinkusiuosius pasirašyti memorandumą.

2017-09-29